Bloog Wirtualna Polska
Są 1 173 203 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

love is ...

sobota, 28 listopada 2015 0:10

 

Ciemno, cicho, mróz przyszedł jakoś tak nagle ... i wydaje się większy niż jest w rzeczywistości ...

 

Zmarzłam okropnie bo nawalił mi samochód... też nie dał rady w taki ziąb. Pojechałam więc na coroczny konkurs " Ikarowe strofy" autobusem.

 

Jak zwykle u lotników było miło i jak zwykle czekała na mnie niespodzianka - moja nowa piosenka  " Ucisz mój żal"

Piotr Golla skomponował do niej piękną muzykę, zatańczyła do piosenki żona Piotra Magdalena Golla.

... Piotr wykonał jeszcze dwie moje piosenki " Caffe latte" i " Puzzle" a Andrzej Zaniewski, który od lat jest jurorem na Ikarowych powiedział o mnie kilka bardzo miłych słów   : )

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Koniecznie trzeba nagrać piosenki na pytę i puścić na You tube - wtedy będę mogła w końcu Wam je przedstawić.

 

Na razie coś od serca dla serca w ten mroźny wieczór.

 

 

 

 

Zdążyłam ściąć w ogrodzie moje małe słońca - nagietki. Stoją teraz w wazonie na stole i przypominają lato...

 

 

DSC_2957.jpg

 

 

A teraz zwinęłam się w kłębek na kanapie,obok mnie kot, który wygląda jak sfilcowany kołnierz  

: )   Dobranoc ... letnich snów ...

 

DSC_2905.jpg


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

domino ...

niedziela, 22 listopada 2015 22:45

 IMG_20151014_181736.JPG

 

Niedziela, niedziela ... i po niedzieli ...

 

Za oknem szaro, buro, wilgotno, wychodzić się nie chce. Człowiek zwinął by się w kłębek i zalegał na kanapie przed telewizorem.

 

Posmucił by się, zamyślił - tym bardziej, że na świecie nie wesoło ...

 

Myślę, że na naszych oczach dokonuje się zmiana niezwykle ważna dla historii ludzkości.

 

Globalizacja dokonała się i jak za poruszeniem jednego klocka domina ruszyły pozostałe.

 

Lawina konsekwencji błędnych zachowań i decyzji  jest nie do zatrzymania.Co wydarzy się dalej ???  

 

Wielu zadaje sobie to pytanie, choć wydaje się, że nie ma już powrotu do dawnego porządku w Europie.

 

A więc wojna religijna, wojna kultur ... do tego doprowadził nas przesadny liberalizm państw Unii.

 

Jak się niestety okazało każdy na początku piękny i pełen sprawiedliwych idei ruch staje się przekleństwem ludzkości.

 

Taki był komunizm, który rozlał na świecie rzekę krwi . Taki staje się liberalizm i pobłażanie wszystkim.

 

Bo kiedy hasło : "Róbta co chceta" to prędzej czy później podpalony lont wysadzi w powietrze wszystko. Zatriumfuje nienawiść i zło bo ludzie przecież nie są aniołami.

 

Wygrywają mocni i bezwzględni, wygrywają bezczelni i chamscy, urywają aniołom głowy i wyrywają pióra ...

 

.... takie to smutne myśli otaczały mnie dziś jak wilgotna, listopadowa mgła i najciemniejsza noc...

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Max o naszych mediach i wojnie w Syrii ...

piątek, 20 listopada 2015 17:34


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

pielęgniarka z niemieckiego szpitala opowiada ...!!!

piątek, 20 listopada 2015 0:37

 

 

 

 

Już jest za późno.

 

Czeska lekarka ujawnia dramatyczne szczegóły pracy wśród islamskich migrantów w Niemczech

 

W jednej z niezależnych czeskich stacji telewizyjnych odczytano list czeskiej lekarki pracującej w Niemczech, w którym opisuje ona szczegóły pracy wśród napływających do Europy migrantów. Poniżej przedstawiamy tłumaczenie listu.

 

"Przyjaciółka z Pragi ma znajomą, która - jako emerytowany lekarz - wróciła do pracy w szpitalu w okolicy Monachium, gdzie potrzebowano anestezjologa. Prowadziłam z moją przyjaciółką korespondencję i przesłała mi maila od wspomnianej lekarki. Dziś rozmawiałam z nią na temat tego, jak bardzo nieznośna jest sytuacja szpitalu w Monachium oraz w okolicznych placówkach.

 

Wielu muzułmanów odmawia leczenia przez kobiecy personel, a my, jako kobiety, odmawiamy udawania się do tych zwierząt, zwłaszcza z Afryki. Relacje pomiędzy personelem a migrantami stają się coraz gorsze. Ostatnimi czasy migranci udający się do szpitali muszą być eskortowani przez policję i psy policyjne.

  

Wielu migrantów ma AIDS, syfilis, gruźlicę otwartą i inne egzotyczne choroby, których w Europie nie potrafimy leczyć. Gdy w aptece otrzymują receptę, dowiadują się, że muszą zapłacić gotówką. Wywołuje to niewyobrażalne oburzenie, zwłaszcza jeśli chodzi o leki dla dzieci. Imigranci porzucają wtedy swoje dzieci i powierzają je personelowi apteki mówiąc: 'W takim razie sami je wyleczcie!'. Policja ochrania więc nie tylko kliniki i szpitale, ale również duże apteki.

  

Mówimy więc otwarcie: 'Gdzie są ci wszyscy, którzy przed kamerami telewizyjnymi witali imigrantów na dworcach kolejowych z transparentami? Owszem, teraz granice zostały zamknięte, ale milion migrantów już tu jest i z pewnością nie będziemy w stanie się ich pozbyć'.

 

 Do tej pory w Niemczech bez pracy pozostawało 2,2 miliona ludzi. Dziś będzie ich co najmniej 3,5 miliona. Większość z tych ludzi nie nadaje się do jakiejkolwiek pracy. Mało kto posiada jakiekolwiek wykształcenie.

Co więcej, kobiety zazwyczaj w ogóle nie pracują. Szacuję, że co dziesiąta jest w ciąży. Setki i tysiące z nich przywiozły ze sobą dzieci poniżej szóstego roku życia, spośród których wiele jest wycieńczonych i zaniedbanych.

Jeśli nadal będzie to tak wyglądać, a Niemcy ponownie otworzą granice, wrócę do domu, do Czech.

Nikt nie zatrzyma mnie tutaj w takiej sytuacji, nawet dwukrotnie wyższa niż w domu pensja. Wyjechałam do Niemiec, nie do Afryki, czy na Bliski Wschód.

 

 Nawet profesor kierujący naszym oddziałem powiedział nam, że jest mu strasznie smutno, gdy patrzy na kobiety, które sprzątają codziennie od lat zarabiając 800 euro, i gdy spotyka następnie w korytarzach młodych mężczyzn, którzy chcą dostać wszystko za darmo, a jeśli tego nie dostają, wpadają w szał.

  

Naprawdę tego nie potrzebuję. Obawiam się, że jeśli wrócę, któregoś dnia sytuacja w Czechach będzie dokładnie taka sama.

Jeśli Niemcy ze swoją naturą nie są w stanie temu zaradzić, w Czechach zapanuje totalny chaos.

Nikt, kto nie miał z nimi [imigrantami - przyp. red.] do czynienia, nie zdaje sobie sprawy, jakimi są oni zwierzętami, zwłaszcza ci z Afryki, i z jaką wyższością muzułmanie - kierując się religią - traktują nasz personel.

  

Póki co personel lokalnego szpitala nie zaraził się chorobami przyniesionymi przez imigrantów, ale biorąc pod uwagę setki pacjentów przyjmowanych każdego dnia, pozostaje to tylko kwestią czasu.

 

 W jednym ze szpitali nad Renem migranci zaatakowali personel nożami, a ośmiomiesięczne dziecko doprowadzili na skraj wycieńczenia, targając je przez trzy miesiące przez pół Europy.

Dziecko umarło po dwóch dniach, pomimo iż otrzymało najlepszą opiekę medyczną w jednej z najlepszych klinik dziecięcych w Niemczech.

W konsekwencji ataków jeden z lekarzy musiał zostać poddany operacji, a dwie pielęgniarki trafiły na oddział intensywnej terapii. Nikt nie został ukarany.

  

Lokalnej prasie zabroniono o tym pisać, więc wiemy o tym dzięki mailom. Co spotkałoby Niemca, gdyby ugodził lekarza i pielęgniarki nożem?

Albo gdyby wylał swój zarażony syfilisem mocz na twarz pielęgniarki, narażając ją tym samym na infekcję? Trafiłby co najmniej do więzienia, a następnie do sądu. W przypadku tamtych ludzi jednak nic, póki co, nie zrobiono.

  

Pytam więc - gdzie są ci wszyscy, którzy witali migrantów i odbierali ich z dworców kolejowych? Siedzą pewnie wygodnie we własnych domach, zadowoleni ze swoich organizacji non-profit, czekając na kolejne pociągi i kolejny zastrzyk gotówki w zamian za witanie przybyszów na stacjach. Osobiście zebrałabym tych wszyscy witających i zaprowadziła ich do naszego szpitalnego oddziału nagłych przypadków, gdzie pracowaliby jako asystenci. Następnie zaprowadziłabym ich do budynku zamieszkałego przez imigrantów, gdzie mogliby zarówno opiekować się nimi, jak i ochraniać samych siebie - bez pomocy uzbrojonej policji, bez policyjnych psów - które dziś znajdują się w każdym szpitalu w Bawarii - i bez opieki medycznej".

 

Jola

 

 

 


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

atom w rękach terrorystów ?

piątek, 20 listopada 2015 0:18

 

 

Materiały radioaktywne w rękach terrorystów?
 
Zagrożenie atakiem nuklearnym rośnie. Mimo szeroko zakrojonych akcji służb, wciąż kwitnie rynek handlu materiałami nuklearnymi.
 
Przemytnicy coraz częściej kupców poszukują wśród grup terrorystycznych. Tymczasem coraz więcej jest przesłanek za tym, że dążą one nie tylko do konstrukcji "brudnej bomby", ale też nawet do budowy bomby atomowej.
 
 
Próbka wzbogaconego uranuPróbka wzbogaconego uranu ( )
Kiedy w marcu 2014 roku podczas nuklearnego szczytu w Hadze dziennikarze zapytali Baracka Obamę o to, co według niego jest największym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych - i czy nie jest to Rosja - jego odpowiedź była szybka.
 
- Jestem dużo bardziej zaniepokojony perspektywą wybuchu bomby atomowej na Manhattanie - powiedział prezydent.
 
Taki scenariusz od dawna jest najczarniejszym koszmarem zachodnich służb.
 
Nic dziwnego, bo obawy nie są bezpodstawne: mimo starań państw, ilość łatwo dostępnych materiałów radioaktywnych jest zastraszająco duża, a grupy przestępcze od lat szukają - nie wiadomo, jak skutecznie - kupców wśród bliskowschodnich terrorystów, w tym tych z Państwa Islamskiego. 

Dobitnie pokazały to wydarzenia z 2011 roku z Mołdawii, które dopiero niedawno, za sprawą dziennikarskiego śledztwa agencji AP, ujrzały światło dzienne. 
 
Mołdawia, a właściwie separatystyczna republika Naddniestrza, jest europejskim centrum przemytu zakazanych towarów, szczególnie materiałów rozszczepialnych. W maju 2011 jeden z działających tam przemytników, 50-letni prawnik w przeszłości związany z KGB Teodor Chetrus, sprzedał mężczyźnie przedstawiającemu się jako Rusłan Andropow 200 gramów wysoko wzbogaconego uranu.
 
 
Miała to być jedynie pierwsza próbka z 10 kg materiału, dostępem do którego chwalił się Chetrus. Transakcja miała opiewać na łączną sumę 32 milionów dolarów.
 
Do dobicia targu jednak nie doszło. Wszystko dzięki temu Andropow naprawdę nazywał się Constantin Malic i był funkcjonariuszem mołdawskiej policji, od lat pracujący pod przykrywką w przestępczym półświatku Naddniestrza. 

Po schwytaniu Chetrusa i przeszukaniu jego domu okazało się, że "Andropow" nie był jedynym potencjalnym kupcem materiału.
 
Przemytnik aktywnie poszukiwał kupca z Bliskiego Wschodu, który wykorzystałby do ataku na Stany Zjednoczone. I wszystko wskazuje na to, że go znalazł, w osobie powiązanego z Al-Kaidą biznesmena z Sudanu.
 
W domu Mołdawianina znaleziono ponadto gotowe planu budowy "brudnej bomby", pozwalającej na zanieczyszczenie materiałem radioaktywnym dużej części miasta. Przemytnik został skazany na 5 lat pozbawienia wolności.
 
Problem w tym, że był jedynie jednym z pośredników w powiązanej z KGB grupie przestępczej, a zatrzymania dokonano przed tym, jak zdołał przekazać cały ładunek materiału. A tego, jak wiele wskazuje, jest jeszcze więcej niż 10 kilogramów, o których mówił Chetrus. 

oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Jak PIS dojdzie do władzy ...czyli prorocze słowa ; ).,

środa, 18 listopada 2015 10:47

 

 

No cóż ...miłego dnia !     ; )))))

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Gluten i kazeina- podstępni nieprzyjaciele ...

wtorek, 17 listopada 2015 23:48

 

GLUTEN i KAZEINA – PODSTĘPNI NIEPRZYJACIELE

 

 

W nawiązaniu do możliwości diagnostycznych aparatu EAV – wg elektroakupuntury dra Volla (patrz: Informator Medyczny, Styczeń 2011) – należałoby poszerzyć tematykę występowania grzybów, bakterii, pasożytów i innych toksyn niszczących organizm ludzki o obecność w nim jeszcze dwóch najeźdźców, powoli, cicho, podstępnie, ale bardzo skutecznie każdego dnia, całymi latami podkopujących nasze zdrowie i dobrostan. Są to gluten i gliadyna z produktów pszennych (gluten obecnie stosowany jest jako konserwant prawie we wszystkich artykułach spożywczych), oraz kazeina z produktów mlecznych.

 

Dawno temu młynarze piekli chleb z tzw. śruty, czyli ziarna z błonnikiem i kiełkami, obecnie mamy bez liku białych, sypkich mąk. Przemysł, szybkie technologie, oszczędność, pośpiech pozbawiły ziarna ich odżywczych, cech, dodały drożdże i bakterie, spulchniacze, konserwanty, a w końcu o kilka razy więcej glutenu, żeby białością , konsystencją waty i zapachem nęcić pierwszych porannych spacerowiczów udających się po ciepłe jeszcze bułeczki i biały chlebek. W taki oto sposób miliony osób codziennie na pierwsze śniadanie zjadają gluten ze skrobią i substancjami chemicznymi, na których pędzono owo ziarno. Najczęściej gości jeszcze na takim pieczywie zimny biały lub żółty ser, albo zjadamy płatki z mlekiem lub zimnym jogurtem, dodając nadmiaru kazeiny (podobno używa się jej do wyrobu kleju stolarskiego). A po latach taką lepką i gęstą mazią mamy oblepione jelita, a w konsekwencji upośledzone zarówno wchłanianie życiodajnych składników, jak i wydalanie toksyn, śluzówka jelit jest podniszczona, a delikatne kosmki jelitowe prawie sparaliżowane. Następnie stwierdza się celiakię, czyli nietolerancję glutenu i szereg chorób o podłożu autoimmunologicznym. Kazeina bardzo skutecznie osadza się w naczyniach krwionośnych powodując ich zwiotczenie i degenerację, gluten zresztą podobnie.

 

W medycynie energetycznej obieg płuc związany jest z jelitem grubym i żyłami, a obieg serca – z jelitem cienkim, tętnicami oraz aortami, odpowiadają im również odpowiednie fragmenty mózgu. Trudno nie zauważyć zatem, że jakie nasze jelita, takie będą nasze arterie.

 

Testem aparatem EAV wg programu dra Jonasza można zmierzyć obecność glutenu i kazeiny, a statystyki wykazują, że u coraz młodszych osób oba te patogeny obecne są w dużej ilości w naczyniach krwionośnych i mózgu, nie wspominając o zaleganiu ich w jelitach, żołądku, wątrobie i innych narządach. Co ciekawe, często pomiar nie wykazuje nadmiaru cholesterolu, a przy haśle “miażdżyca” , “żyły”, bądź “tętnice” mamy wyraźne niedomogi, a wtedy znajdujemy właśnie tam gluten lub kazeinę, a często obie substancje równocześnie.

 

Osoby z depresjami i problemami psychicznymi niemal zawsze wykazują dużą obecność glutenu w mózgu. Oba patogeny przyczyniają się do zawałów, udarów, zatorów, bólu głowy, zaparć lub biegunek, zespołu chronicznego zmęczenia, permanentnych przeziębień, egzemy, drożdżyc i wielu innych cywilizacyjnych chorób z nowotworami włącznie. Dr Jonasz opracował również preparaty usuwające nadmiar glutenu, gliadyny i kazeiny z organizmu, ale dobrze w czasie i po detoksykacji preparatami nie wprowadzać tych patogenów poprzez błędy w jedzeniu z powrotem do organizmu w nadmiarze każdego dnia, bo przypomina to syzyfową pracę albo “ wpychanie pasty do zębów z powrotem do tubki.”

 

Podstawą zdrowo funkcjonującego organizmu jest prawidłowa równowaga kwasowo-zasadowa, czyli dobry bilans białek i węglowodanów. Ciągłe mieszanie ich w prawie wszystkich posiłkach sprzyja zaleganiu i fermentowaniu takiej masy w organizmie i męczeniu go i ogołacaniu z energii, kiedy musi sobie z tym wszystkim poradzić.

 

Sugerujemy poniżej kilka zaleceń zdrowego i prostego odżywiania sprzyjającego odtruciu organizmu ze starych toksyn i nie obarczającego go każdego dnia nowymi “zaległościami.”

 

Starajmy się NIE ŁĄCZYĆ w jednym posiłku BIAŁEK I WĘGLOWODANÓW. Zaburza to i rujnuje równowagę kwasowo-zasadową, prowadzi do stałego zakwaszenia i zaśluzowania organizmu, zaflegmienia, czyli ‚idealnego’ środowiska dla rozwoju grzybów oraz infekcji leczonych antybiotykami, wprowadzającymi jeszcze więcej pleśni, zalegania glutenu i kazeiny, etc. Bardzo łatwo można przerwać to błędne koło.

 

BIAŁKA – mięso ( najlepiej bez panierki!), wędliny, mleko krowie (bardzo niekorzystne, o wiele lepsze jest kozie), ser biały, ser żółty, jajka, fasola, bób, soczewica – jemy same lub z warzywami, najlepiej gotowanymi, i/lub z tłuszczem (oleje lub masło)

 

Dopiero po 1.5 – 2 h lub jeszcze później jemy “CIĘŻKIE WĘGLOWODANY” – chleby, makarony, naleśniki, pierogi ( najlepiej z mąki orkiszowej lub orkiszowo-żytniej, nie zaklejajmy się glutenem z mąki pszennej!), ziemniaki – jemy z warzywami, najlepiej ciepłymi, i/lub z tłuszczem(oleje lub masło)

 

Wyrównując w ten sposób równowagę kwasowo-zasadową, coraz rzadziej będziemy mieli ochotę na słodycze, a jeśli jeszcze musimy, to zjedzmy je po 1.5 – 2 h po posiłku, to samo dotyczy owoców – lepiej zjeść je lub wypić kompot krótko przed posiłkiem, ale długo po. Unikniemy fermentowania i gazów!

 

WYKLUCZAMY MAKĘ PSZENNĄ! Biały waciany chlebek i bułeczki zastępujemy orkiszowo–żytnim (osoby ze zbyt dużą ilością glutenu wykazują nietolerancję nawet na orkisz, ale to może się szybko zmienić, jeśli odtrujemy organizm rozłącznym jedzeniem). To samo dotyczy makaronów, naleśników, pierogów i ciast, po prostu jedzmy je z ww. innych mąk.

 

WYKLUCZAMY BIAŁY CUKIER! Zastąpmy go miodem, ksylitolem, melasą. JEŚLI LUBIMY CZARNĄ KAWĘ, PIJMY JĄ BEZ MLEKA! Dodajmy cynamon, kurkumę, imbir, goździki etc. Zainteresujmy się odżywianiem wg 5 PRZEMIAN, bacząc jednak na rozłączność.

 

OGRANICZAMY lub WYKLUCZAMY surowe, kwaśne i zimne owoce i warzywa, zwłaszcza w zimnych porach roku ( jedzmy je ciepłe), a także mleko krowie, jogurt, ser biały i żółty,o pleśniowych nawet nie wspominam (jeśli już musimy, to mniej i osobno, czyli bez chleba, makaronu, kartofli, etc.)

 

CODZIENNE ŚNIADANIE – płatki orkiszowe, żytnie, jęczmienne, owsiane, (najlepiej sprawdź testem, czy te mąki są dobre dla Ciebie) ugotowane na samej wodzie (BEZ MLEKA I JOGURTU!!!), z dodatkiem, wg uznania i smaku, rodzynek, moreli, suszonych śliwek, migdałów, orzechów, nawet owoców, które się w tym ugotują i będą zjedzone na ciepło. Na koniec dodajmy trochę miodu i 2-3 łyżki oleju, najlepiej lnianego. Dosypmy cynamonu, KURKUMY, troszkę imbiru. etc.

 

Jeśli płatki są za ciężkie, a tak się może dziać przy nadmiarze glutenu, zastąp je KASZĄ JAGLANĄ – odkwasza, odśluzowuje, działa zasadowo.

 

Takie śniadanie ogrzeje żołądek, śledzionę i trzustkę, których wieloletnie wychładzanie wymieszanymi, kwaśnymi, surowymi potrawami osłabia naszą odporność, zagrzybia, rozszczelnia jelita i powoduje reakcję autoimmunologiczną, która może sprowokować alergię, astmę, zapalenie stawów, choroby tarczycy i wiele innych, bo broniący nas układ immunologiczny w końcu, zdezorientowany, zaczyna atakować sam siebie. KANAPKI – po prostu odpowiedni chleb, byle nie pszenny, z masłem, dobrymi przyprawami, ziarnami słonecznika, lnu, dyni., ewentualnie z warzywami. Organizm bardzo szybko podziękuje Ci, że nie było na nich serów, wędlin i jajek, bo zjesz je po 2h lub jeszcze później, albo następnego dnia z warzywami, bądź same. Z jednolitego posiłku organizm, nie męcząc się, bardzo szybko wchłonie z 80% odżywczych wartości, zamiast 20% lub mniej z “mieszanki”, a Ty nie będziesz cierpieć na zaparcia, zmęczenie, zgagi, migreny, a także na wiele naprawdę poważnych schorzeń!

 

Pamiętajmy również o wypijaniu przynajmniej kilku szklanek wody dziennie, czystej, samej wody, ale ciepłej, oprócz pozostałych płynów, również ciepłych!

 

Ważne: PRZEŻUWAM POKARM DOKŁADNIE, POWOLI, DŁUGO I SPRAWIA MI TO OGROMNĄ RADOŚĆ. KONKLUZJA – JESTEŚMY TYM I KIM, CO JEMY. To ma zasadniczy wpływ również na nasze myśli, emocje i czyny. Motto ojca Grande, wielkiego Przyjaciela ludzkiego zdrowia, to: “CO ZJADASZ, TAKIE ZDROWIE POSIADASZ.”

 

Jak zauważyliśmy, jemy prawie wszystko, tylko w innej konfiguracji. Nic się zatem nie stanie, jeśli, przyjmując to za nasz nowy styl życia, a nie następną super-dietę, od czasu do czasu zrobimy sobie “manewry”i trochę „zamieszamy”, ponieważ ociężałość, którą odczujemy szybko zmotywuje nas ponownie do “wspaniałej lekkości bytu”. Bawmy się tym i nie obwiniajmy się, jeśli czasami na chwilę powrócimy do “starego programu” – potraktujmy to jako sposób na obserwowanie siebie, swoich reakcji, samopoczucia, a wtedy wejdziemy w kontakt z naszą Intuicją, a Ona na pewno nas nie zawiedzie. Modne obecnie diety wysokobiałkowe, często rozpoczynane zimą, może i dają szybką utratę nadwagi, ale zakwaszają i wychładzają organizm, kończą się chorą wątrobą, nerkami, stawami, ruszającymi się zębami, etc., a potem „rzucaniem się” na węglowodany, włącznie z alkoholem, bo to przecież płynny cukier, i powrotem do nadwagi, nawet jeszcze większej. Sugerowany stały styl odżywiania, a nie dieta (umysł nie lubi diet) powodują stopniową redukcję nadwagi, jeśli taka występuje, nie narażając organizmu na następny szok.

 

“CHORUJEMY NIE DLATEGO, ŻE SIĘ STARZEJEMY, LECZ STARZEJEMY SIĘ, PONIEWAŻ CHORUJEMY.” Zróbmy zatem porządek na talerzu z naszym chlebem powszednim, wyrzućmy toksyny z całego życia i nie twórzmy nowych przez 365 dni w roku, a organizm odpłaci nam zdrowiem, radością i lekkością.

 

Autorka, będąca refleksologiem, wie ze stanu receptorów, jakie problemy gnębią ludzi. Od jakiegoś czasu pracuje również metodą detoksykacji dr Jonasza, i szybkość poprawy zdrowia po stosowaniu Jego preparatów, a zwłaszcza wśród osób które decydują się na zmianę konfiguracji pożywienia , nakłoniły ją do skreślenia tego tekstu.

 

Helena Smereczyńska-Stanisławska

 

źródło: http://www.refleksoterapia.org.pl/

 

źródło http://wiedza.cc/gluten-i-kazeina-podstepni-nieprzyjaciele.html

 

 

 

Gluten może Cię zabijać, a Ty o tym nie wiesz..

2013-11-18 14:16:52, komentarzy: 1

Chociaż poniższy artykuł napisany został z myślą o społeczeństwie amerykańskim, w równym stopniu dotyczy i nas.

Coś, co jecie, może was zabijać, a wy prawdopodobnie nawet tego wiecie!

Jeśli ciągle jecie cheeseburgery albo frytki, bądź pijecie sześć napojów gazowanych dziennie, to najprawdopodobniej wiecie, że skracacie sobie życie. Ale jak to możliwe, żeby szkodliwe mogło być zjedzenie smacznej, ciemnej, chrupiącej kromki pełnoziarnistego chleba?

Otóż chleb zawiera gluten – białko występujące w pszenicy, jęczmieniu, życie, orkiszu, kamucie i owsie. Znaleźć go można w pizzy, spaghetti, chlebie, tortilli, bułkach i większości przetworzonej żywności. Gluten jest bez wątpienia podstawą amerykańskiej diety.

Większość ludzi jednak nie wie, że gluten może powodować poważne powikłania zdrowotne u wielu osób. Możecie być zagrożeni, nawet jeśli nie macie zaawansowanej celiakii.

W dzisiejszym artykule zamierzam ujawnić prawdę na temat glutenu, wyjaśnić zagrożenia i zapoznać was z prostym systemem, który pomoże wam określić, czy gluten jest dla was problemem, czy też nie.

Zagrożenia związane z glutenem

Ostatnie obszerne badania zamieszczone w „Journal of the American Medical Association” wykazały, że osoby ze zdiagnozowaną, niezdiagnozowaną oraz „utajoną” celiakią albo uwrażliwieniem na gluten wykazywały większe ryzyko śmierci, głównie z powodu choroby serca i raka.[1]

Badaniem objęto blisko 30 tysięcy pacjentów w latach 1969-2008 i przebadano zgony w trzech grupach: osób z zaawansowaną celiakią, osób z zapaleniem jelit, ale bez zaawansowanej celiakii, oraz tych z utajoną celiakią albo wrażliwością na gluten (z podniesionym poziomem przeciwciał wyzwalanych po spożyciu glutenu, lecz z negatywnym wynikiem biopsji jelit).

Wyniki były dramatyczne. Wykazały one o 39 procent zwiększone ryzyko śmierci u osób z celiakią, 72 procent u osób z zapaleniem jelit wywołanym przez gluten i 35 procent zwiększonego ryzyka u osób z wrażliwością na gluten, ale bez celiakii.

Są to przełomowe badania, które dowodzą, że nie trzeba mieć zaawansowanej celiakii z pozytywnym wynikiem biopsji jelit (jak powszechnie się uważa), aby mieć poważne problemy zdrowotne i powikłania – nawet prowadzące do śmierci – w wyniku spożywania glutenu.

Jednak około 99 procent ludzi, dla których gluten jest problemem, nawet o tym nie wie. Swój zły stan zdrowia bądź różne objawy przypisują czemuś innemu niż wrażliwość na gluten, która jest w 100 procentach uleczalna.

A oto trochę bardziej szokujące informacje…

Inne badanie, w którym zestawiono wyniki sprzed 50 lat analizy krwi 10 tysięcy osób z wynikami 10 tysięcy osób żyjących obecnie, wykazało, że liczba przypadków zaawansowanej celiakii wzrosła w tym czasie o 400 procent (podniesiony poziom przeciwciał TTG)[2]. Jeśli wykryto by 400-procentowy wzrost ilości zachorowań na choroby serca lub na raka, byłaby to sensacja opisywana na pierwszych stronach gazet. Jednak o tym nie słyszymy prawie nic. Wytłumaczę dlaczego, według mnie, w pewnym momencie pojawił się ten wzrost. Najpierw spróbujmy dowiedzieć się, jakie są koszty tej ukrytej epidemii.

Niezdiagnozowane problemy związane ze spożywaniem glutenu kosztują amerykańską służbę zdrowia ogromne pieniądze. Dr Peter Green, profesor medycyny klinicznej z College of Physicians and Surgeons na Uniwersytecie Columbia, przebadał wszystkich 10 milionów klientów firmy ubezpieczeniowej CIGNA i wykrył, że te osoby, u których poprawnie zdiagnozowano celiakię, w mniejszym stopniu korzystały z usług medycznych i zredukowały swoje zdrowotne wydatki o ponad 30 procent.[3] Problem w tym, że w rzeczywistości tylko jeden procent osób z tą dolegliwością został zdiagnozowany. Oznacza to, że 99 procent cierpi, nie znając prawdziwych tego przyczyn i kosztując system opieki zdrowotnej miliony dolarów.

I nie jest to tylko parę cierpących osób, ale miliony. Zdecydowanie więcej ludzi niż wam się wydaje jest uczulonych na gluten, a szczególnie ci, którzy są chronicznie chorzy. Najpoważniejsza forma alergii na gluten, celiakia, dotyka jedną osobę na sto, albo trzy miliony Amerykanów, z których większość nie wie, że ją ma. Jednak łagodniejsze formy wrażliwości na gluten są jeszcze bardziej powszechne i mogą dotyczyć jednej trzeciej amerykańskiej populacji.

Czemu o tym nie słyszeliście?

Właściwie to słyszeliście, tylko nie zdajecie sobie z tego sprawy. Celiakia i wrażliwość na gluten ukrywają się pod postacią dziesiątek innych, różnie nazwanych chorób.

Uczulenie na gluten: jedna przyczyna, wiele chorób

Praca przeglądowa, zamieszczona w „The New England Journal of Medicine”, wymienia 55 „chorób”, które mogą być spowodowane spożywaniem glutenu.[4] Na liście znalazły się: osteoporoza, zespół jelita drażliwego, nieswoiste zapalenie jelit, anemia, rak, chroniczne zmęczenie, afty[5] oraz reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, stwardnienie rozsiane i niemalże wszystkie inne autoagresyjne (autoimmunizacyjne pl) choroby. Gluten jest również kojarzony z wieloma schorzeniami psychicznymi[6] i neurologicznymi, takimi jak stany lękowe, depresja[7], schizofrenia[8], demencja[9], migreny, epilepsja, neuropatia (zapalenie nerwów)[10]. Dostrzeżono też jego związek z autyzmem.[11]

Zwykło się uważać, że dolegliwości związane z glutenem albo celiakią dotyczą tylko dzieci, które mają biegunkę, tracą na wadze i przestają rosnąć. Obecnie wiadomo, że można być starym, grubym i mieć zaparcia i cierpieć jednocześnie na celiakię lub wrażliwość na gluten.

Wrażliwość na gluten jest w rzeczywistości autoagresyjną chorobą, która powoduje zapalenie w całym ciele z wielostronnymi skutkami dla wszystkich narządów, włączając w to mózg, serce, stawy, przewód pokarmowy i inne. Ta jedna przyczyna może kryć się za wieloma różnymi „chorobami”. Aby wyleczyć te choroby, należy leczyć nie objawy, a przyczynę, którą często jest uczulenie na gluten.

Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie przypadki depresji i chorób autoagresyjnych bądź którejkolwiek z pozostałych dolegliwości są u każdego spowodowane przez gluten. Jest jednak ważne, aby to sprawdzić, jeśli cierpicie na jakiekolwiek chroniczne dolegliwości.

Przez błędy w diagnozowaniu wrażliwości na gluten i celiakii, powoduje się niepotrzebne cierpienie i śmierć milionów Amerykanów. Problemów zdrowotnych wywołanych wrażliwoścą na gluten nie da się wyleczyć stosując lepsze leki. Można to osiągnąć jedynie poprzez wyeliminowanie z diety 100 procent glutenu.

Pozostaje jednak pytanie: Dlaczego jesteśmy tak wrażliwi na tę „podstawę życia”, podstawowy składnik naszej diety?

Jest wiele powodów…

Wśród nich jest brak genetycznej adaptacji do traw, a zwłaszcza do glutenu, w naszej diecie. Pszenica została sprowadzona do Europy w średniowieczu i 30 procent ludzi pochodzenia europejskiego jest nosicielami genu celiakii (HLA DQ2 lub HLA DQ8)[12], który zwiększa podatność na problemy zdrowotne wynikające ze spożywania glutenu.

Amerykańskie odmiany pszenicy zawierają znacznie więcej glutenu (który jest potrzebny do robienia lekkiego, puszystego Wonder Bread [popularnego w USA rodzaju białego chleba] i gigantycznych bajgli) niż odmiany tradycyjnie rosnące w Europie. Ten super-gluten został ostatnio wprowadzony do naszych rolnych zasobów żywieniowych i “zainfekował” niemalże wszystkie odmiany pszenicy w Ameryce.

Aby dowiedzieć się, czy jesteście wśród milionów ludzi cierpiących na niezidentyfikowaną wrażliwość na gluten, zastosujcie prostą procedurę.

Dieta eliminacyjno-reintegracyjna

Podczas gdy przeprowadzenie testów może pomóc w zidentyfikowaniu nadwrażliwości na gluten, jedynym sposobem, aby się przekonać, czy rzeczywiście jest to wasz problem, jest wyeliminowanie całego glutenu na krótki okres (2 do 4 tygodni) i sprawdzenie, jak się czujecie. Wyrzeknijcie się następujących składników potraw:
Gluten (jęczmień, żyto, owies, orkisz kamut, pszenica, pszenżyto – zajrzyj na www.celiac.com [polska strona:http://www.celiakia.org.pl] po kompletną listę produktów spożywczych, które zawierają gluten, jak również często zaskakujących i ukrytych źródeł glutenu).
Ukryte źródła (zupy w proszku i instant, dresingi do sałatek, sosy, jak również szminki, pewne typy witamin, lekarstwa, znaczki i koperty, które musicie polizać, a nawet ciasolina Play-Doh).

[Polska Wiki wymienia również: piwo, konserwy, aromaty np w herbatach, skrobia modyfikowana znajdująca się w różnych produktach, przyprawy, ocet spirytusowy, alkohole otrzymane ze zbóż, wędliny, parówki, śmietany; w rzeczywistości ta lista jest jeszcze dłuższa – przyp.]

Aby test ten był skuteczny, MUSICIE usunąć z diety 100 procent glutenu – żadnych wyjątków, żadnego ukrytego glutenu i ani jednego okruszka chleba.

Potem zacznijcie jeść go ponownie i zobaczcie, co się wydarzy. Jeśli choć w najmniejszym stopniu poczujecie się gorzej, to powinniście na stałe unikać glutenu. Ten sprawdzian powie wam więcej niż jakikolwiek test wykrywający wpływ glutenu na wasz organizm.

Jeśli jednak będziecie wciąż zainteresowani testami, oto parę rzeczy, które warto zapamiętać.

Testy na celiakię i uwrażliwienie na gluten

Istnieją testy wykrywające celiakię oraz alergię na gluten, które można przeprowadzić w Labcorp albo Guest Diagnostics. Wszystkie te testy pomagają zidentyfikować różne formy alergii albo wrażliwości na gluten bądź pszenicę. Przeprowadzane są w kierunku obecności:
Przeciwciał przeciwgliadynowych w klasie IgA
Przeciwciał przeciwgliadynowych w klasie IgG
Przeciwciał przeciwendomyzjalnych w klasie IgA
Przeciwciał przeciw transglutaminazie tkankowej (IgA i w niepewnych przypadkach IgG)
Sumy przeciwciał IgA
Genotypów HLA DQ2 i DQ8, charakterystycznych dla celiakii (wykorzystywanych czasem przy wykrywaniu genetycznej podatności)
Biopsja jelita (okazjonalnie potrzebna, jeśli test na przeciwciała przeciwglutenowe daje wynik pozytywny – w oparciu o moją interpretację ostatnich badań)

Jest parę rzeczy, które warto mieć na uwadze, kiedy już poddacie się tym testom.

W świetle nowych badań nad zagrożeniami nadwrażliwością na gluten bez zaawansowanej celiakii, każdy podwyższony poziom przeciwciał przeciwgliadynowcyh uważam za ważny i istotny powód do próby wyeliminowania glutenu. Podniesiony poziom przeciwciał przecigliadynowych przy braku pozytywnej biopsji jelit wykazującej uszkodzenia wielu lekarzy uważa za „fałszywie pozytywny”. Oznacza to, że wynik testu wygląda na pozytywny, ale w rzeczywistości jest niemiarodajny.

Nie możemy już tak mówić. Pozytywny oznacza pozytywny i, jak przy wszystkich chorobach, istnieje całe spektrum dolegliwości – od łagodnej nadwrażliwości na gluten do zaawansowanej celiakii. Jeśli macie podwyższony poziom przeciwciał, powinniście odstawić gluten i zobaczyć, czy to on prowadzi do waszych problemów zdrowotnych.

Teraz widzicie – ten kawałek chleba może wcale nie być tak zdrowy! Posłuchajcie moich rad i przekonajcie się, czy gluten może być ukrytą przyczyną waszych problemów zdrowotnych. Proste wyeliminowanie z diety tej zdradzieckiej substancji może pomóc wam w osiągnięciu witalności i zdrowia na całe życie.

/źródło: pracownia4.wordpress.com/

/przygotowała: nika_blue/

 
 
 
 

oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

ech, te lata ...

wtorek, 17 listopada 2015 23:19

 

 

Bogumiła Wander kojarzona z nietuzinkową urodą, kulturą osobistą i nienaganną dykcją, przez wiele lat była wzorem do naśladowania dla początkujących prezenterów. Początki jej kariery przypadły na koniec lat 60. Dość szybko dostrzeżono w niej potencjał i z łódzkiego oddziału sprowadzono ją do warszawskiej centrali. Także jej uroda stała się sławna. Warto przypomnieć, że makijaż, fryzura i stylizacja były autorstwa samej prezenterki (nie miała stylistki ani specjalistów od wizerunku i PR-u).

Niestety lata lecą a zdjęcia są bezlitosne. 70-letnia gwiazda teraz wygląda tak. Trzeba przyznać, że lata obeszły się z nią bezlitośnie. 

Może jednak w podkreślaniu urody w pewnym wieku potrzebny jest jednak umiar i choć trochę samokrytycyzmu.

 

 

wander1

 

A mąż jeszcze całkiem, całkiem - no, ale on się nie maluje.

 

Foto: MW Media

Bogumiła Wander z mężem Krzysztofem Baranowskim.

Uroczysta Gala Herbapol Esencja Natury 2015, 29 października 2015

 

  

 


oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Mamy też mądrych ...,

poniedziałek, 16 listopada 2015 19:10

 

Szczęśliwie mamy też mądrych przedstawicieli w parlamencie europejskim  :

 

https://www.facebook.com/r.ziolkowski.rz/videos/vb.100005486019703/422216057971258/?type=3&theater -


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Czy pojedziemy do Syrii ?

poniedziałek, 16 listopada 2015 17:32

 

Wypowiedź naszego nowego ministra w sprawie udziału polskich wojsk w wojnie w Syrii.  Brawo, zdrowy rozsądek !  

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Max TV ... czyli słowo rozsądku

poniedziałek, 16 listopada 2015 0:11

 

Dziś Max Kolonko przeszedł sam siebie. Jestem pod wrażeniem Jego przenikliwości, wiedzy i inteligencji i zdrowego rozsądku.

 

W tym oszalałym, zwariowanym od nienawiści świecie z chorobą dwubiegunową afektywną to właśnie ten facet potrafi zachować spokój i rzeczowo komentować rzeczywistość.

 

Chora na ciężką histerię liberalna Europa omdlewa z oburzenia na Polaków, którzy pod przywództwem nowo wybranej władzy opierają się przyjmowaniu hord uchodźco-najeźdźców do naszego pięknego kraju.

Media plują na ministra, że miał odwagę protestować przeciwko przydziałowemu pakietowi wyznawców Allaha, którzy jak wiadomo multiplikują się z intensywnością równą stadu królików.

 

A ja mówię za Maxem Kolonko : to dobrze i to nasze szczęście, że intuicyjnie bronimy naszej katolickiej ojczyzny ... 

 

Szczególnie podoba mi się odpowiedź Maxa na biedolenie pani Płatek, a dotycząca polskiej konstytucji. I według mnie również zachowanie rządu Tuska łamało właśnie naszą konstytucję a dokładnie art III.  !!!

 

Zresztą posłuchajcie sami :   

 

 

 

Tak, tak kochani .... niepotrzebnie mamy kompleksy w stosunku do forsiastej Europy.

 

My mamy coś najcenniejszego - honor czego o Francuzach, Niemcach czy Anglikach nie można powiedzieć.  I to oni są ostatnimi którzy mogą nas pouczać i coś nam narzucać.

Dla tych, co jeszcze mają wątpliwości pierwszy w mojej szafie odcinek historii świata. Dziś Polacy i II Wojna Światowa.

Fantastyczne odcinki wiedzy historycznej - posłuchajcie koniecznie !!!

 

 

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Francuskie przesłanie ...

sobota, 14 listopada 2015 23:56

 

Co tu mówić .... podobno jak twierdzi  była premiera- Kopacz jesteśmy bezpieczni ?!

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

autobusem do nieba ....

sobota, 14 listopada 2015 12:04

 Kopia 2458.jpg

 

Paryż - wielka tragedia ...

Kolejny raz, niestety, mój wiersz okazał się proroczy ...ile razy jeszcze ?!

 

 

 

                                                                     Ewa Zelenay

 

autobusem do nieba

 

 

 

teraz skok ...

 

twarda paczka uwiera na brzuchu

 

 

 

zabić strach, wejść do środka

 

...tłum rozepchnąć trzeba 

 

 

 

zimna dłoń drży w ćwiczonym wielokrotnie ruchu

 

zabić świat ! ... autobusem dostać się do nieba ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kopia 2463.jpg

                                                                                   grafiki : Ewa Zelenay                  


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Lady in red ...

piątek, 13 listopada 2015 21:17

 

Być kobieta, być kobietą ... być kobietą w czerwieni ...

 

IMG_20151112_195259.JPG

 

 

Jesiennie, zimno, smutno... do tego jeszcze mój pobyt w szpitalu. To wszystko spowodowało, że tak bardzo potrzeba mi ciepła, poczucia bezpieczeństwa, radości ...

 

 

DSC_2710.jpg

 

 

I dlatego pomalowałam paznokcie na czerwono, kupiłam czerwoną szminkę, założyłam czerwony sweterek i szalik, noszę czerwoną torebkę ... i wydaje mi się, że jest ciut lepiej...

 

 

IMG_20151113_212714.JPG

 

 

Moja przyjaciółka Ania właśnie wróciła z Egiptu, opalona i nagrzana gorącym słońcem ... mnie zostaje tylko energetyczna czerwień, kolor ognia, miłości, namiętności ...

 

IMG_20151013_230714.JPG

 

 

Tak więc wyciągam z szafy czerwone ciuchy...

 

...nawet brelok do kluczyków mam czerwony   : )))

 

 

 

DSC_2724.jpg

 

 

lady in red  :  

 

 


oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

słowo od Kapitana Nemo ...

środa, 11 listopada 2015 23:14

 

 
 
Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog
 
 
 

Słysząc opinie na temat ogłoszonego w poniedziałek rządu PIS, wygłaszane przez „ekspertów” zaproszonych do mediów głównego ścieku medialnego, stwierdziłem brak w rządzie jednego ministra, który potrzebny jest w Polsce na przysłowiowy gwałt.

 

To minister ds. likwidacji Przemysłu Pogardy ! Bo nie wygaszania - gdyż tutaj potrzebne są działania radykalne !

 

To co ci „eksperci” dzisiaj wygadywali, przewożeni w pośpiechu ze studia TVN do studia Polsatu lub Supestacji, a potem do TVP, przechodzi wytrzymałość obywatela teoretycznego państwa, przyzwyczajonego do codziennego hejtu.

 

Malowana przez „ekspertów” Kuczyńskiego, Markowskiego, Kalisza, Celińskiego, Nałęcza, Stankiewicza, Wielowiejską oraz POlszewię w rodzaju Tomczyka i Olszewskiego dyktatura, która rzekomo nadchodzi wraz z Macierewiczem, Ziobro i Mariuszem Kamińskim – to niezbity dowód na to, że żyliśmy dotąd w państwie dobrobytu i w systemie demokratycznym. Tylko o tym nie wiedzieliśmy !

 

Nie wiedzieliśmy przecież, że nie ma tu afer, że nikt nikogo tutaj nie podsłuchiwał, że nikt nikogo nie aresztował i nie sądził za politykę – poza oczywiście Mariuszem Kamińskim, skazanym na trzy lata i „prawie skazanym” Zbigniewem Ziobro przez Trybunał - jak to zgrabnie ujął zaproszony do TVN POlszewik Olszewski...

 

W trakcie dzisiejszych wywiadów z tym „ekspertami” pojawiały się na ekranie banery na czerwonym tle w rodzaju „Burza w sprawie powołania rządu PIS!” . 

Kto jednak tę „burzę”  rozpętał nie trzeba nikomu dowodzić.

 

To Przemysł Pogardy, umiejscowiony w głównym ścieku medialnym i redaktorzy tego ścieku, którzy (gdyby wcześniej się urodzili) spokojnie mogliby pracować dla Stalina, strasząc odwetowcami i faszystowskimi rewanżystami.

 

Ci redaktorzy, to ta cała czerwono-brunatna piana ścieku medialnego teoretycznego państwa, która żyje na koszt społeczeństwa, ale poza nim – zamknięta w kręgu własnych fobii, lęków i obłędów  i komunikująca się ze sobą za pomocą maili, dotyczących tego, czym należy w kolejnym dniu straszyć Polaków na wizji: Czy nadal prezydentem Andrzejem Dudą, czy Macierewiczem i Ziobrą, czy też SKOKAMI  lub „przestępcą” Mariuszem Kamińskim i na okrasę Kaczyńskim, którym się nieustannie straszy Polaków od ponad 10 już lat ?

 

Bo lista strachów, na których opierała się ośmioletnia władza PO nie jest przesadnie długa i w zasadzie opierała się na straszeniu braćmi Kaczyńskimi, a teraz już tylko na Kaczyńskim. Reszta to tylko dodatki, dla urozmaicenia codziennego menu serwowanego w reżimowej telewizji.

 

Wprawdzie niektórzy rozmówcy stacji telewizyjnych robiących w Przemyśle Pogardy już zauważyli, że Kaczyńskiemu i Macierewiczowi dorobiono „gęby”, ale to nie przeszkadza Sierakowskiemu - młodemu komuniście z zawsze obecnej w głównym ścieku „Krytyki Politycznej” (finansowanej przez rząd), nadal nazywać Macierewicza osobą chorą psychicznie!

To jest standard Przemysłu Pogardy, którego  nikt nie oprotestuje, choć powinien się tym zająć Prokurator a przynajmniej specjalny minister w rządzie PIS-u!

 

Bo tutaj potrzeba działań skoordynowanych, polegających z jednej strony na takim przekształceniu TVP, by stało się instytucją kultury wolnej Polski, podobnie jak całe Polskie Radio a z drugiej strony– na powołaniu do spółek skarbu państwa nowych zarządów, które przestaną finansować wszechobecne szambo medialne.

 

Należy te TVN-y, Gazety Wyborcze, TOKI FM i Polsaty pozbawić dopływu pieniędzy z budżetu (poprzez abonamenty i ogłoszenia państwowych spółek lub sponsoring imprez, organizowanych przez ściek medialny) oraz ograniczyć ich ekspansję na polskim rynku, poprzez rozszerzenie koncesji dla podmiotów polskich, realizujących misję szerzenia polskiej kultury.

 

Oczywiście będzie ryk sił postępu i modernizacji. Będą wyć internacjonały wszelkiej maści, dlatego działania te powinny być szybkie, gdyż nic tak dobrze nie robi, jak ścięcie za jednym zamachem.

 

Przeczytałem właśnie na Onecie żale niejakiej Kolendy-Zaleskiej, że nie została zaproszona do samolotu prezydenckiego, w związku ze spotkaniem prezydenta Dudy z papieżem Franciszkiem !

 

A niby to dlaczego prezydent Andrzej Duda miał obowiązek zaprosić do samolotu stałą korespondentkę organizowanych przez TVN medialnych manipulacji w tym rozrób sił postępu pod Pałacem Prezydenckim ? ( vide: http://blogpress.pl/node/6045(link is external)).

 

Ale miło jest odnotować, że kolęda radziecka nie towarzyszyła prezydentowi Andrzejowi Dudzie w jego wizycie w Watykanie…

 

Każdy polityk powinien zatem wiedzieć, że występując na wizji ścieku medialnego, nurza się w szambie medialnym.

 

Do M.O. niech sobie przychodzi codziennie Niesiołowski, Giertych a nawet Petru.

 

Ale obecność przy biurku przebranej za nastolatkę starej resortówy z okresu stanu wojennego powinna być tak samo deprecjonująca, jak obecność polityka w burdelu – nawet w burdelu dla wyższych sfer i z paniami przebranymi za papugi tak, że każda papuga padła by na zawał…

 

Podstawą ostatecznego obalenia Przemysłu Pogardy będzie jednak powszechny Internet szerokopasmowy.

Dostęp za niewielkie pieniądze do Internetu ostatecznie pogrzebie lewactwo, bolszewię i starą komunę, która z rozrzewnieniem wspominać będzie czasy Bula, Donka i Kopaczowej. Aż w końcu umrze..Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/kapitan-nemo/jednego-ministra-mi-brak©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Nasz piękny, radosny, wielki dzień ...

środa, 11 listopada 2015 18:48

 

  

Nasz piękny, wielki, radosny, polski dzień - Święto Niepodległości ... 

Cieszymy się wszyscy, cieszę się i ja bo nareszcie mam swojego Prezydenta.

Nie nadętą kukłę wchodzącą na stołki w japońskim parlamencie, robiącą błędy ortograficzne, serwującą Polakom orła z czekolady i przypinającą do piersi kotyliony jak z konkursu kociej piękności.

Mój Prezydent to mądry człowiek z prawdziwie polskim sercem.

Jestem dumna z tego jak wygląda i jak się zachowuje.

Jestem dumna z dyskretnej elegancji,kultury i ogłady nowej Pierwszej Damy.

Jestem szczęśliwa, bo czuję szczerość i prawdziwie patriotycznego ducha jaki zapanował w narodzie - nareszcie czuję się u siebie ... 

Niestety różne dziennikarzyny, którym się urwało jak zwykle pakują swoje kije w mrowisko. Nic już się im nie podoba, jątrzą i szczują nieustannie.

Praktycznie wszystko co robi Prezydent jest bezlitośnie krytykowane.

Niestety Wirtualna Polska wpisuje się w te klimaty i publikuje żałosne teksty pana Żakowskiego wzywające Andrzeja Dudę do zachowania, które postawiłoby Go po jednej ze stron, a przecież Prezydent zapowiedział, że będzie prezydentem wszystkich Polaków.

Dzisiejszy Marsz Niepodległości, który w całej Polsce przebiegał spokojnie jest dowodem na to że w końcu jesteśmy u siebie.

Mam nadzieję, że rozsądek Narodu zwycięży nienawiść wrogich Polsce i nowemu rządowi środowisk skupionych wokół Gazety Wyborczej, telewizji TVN , radia TOK FM i innych. 

 

Bardzo podoba mi się również strona kancelarii Prezydenta, na którą z pełnym przekonaniem zapraszam :

http://www.prezydent.pl/

 

duda zobowiazania a

 

 //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 Dzisiejszy dzień jest również wielkim dniem dla naszej rodziny, ponieważ moi obydwaj dziadkowie walczyli o wolną Polskę.

Dziadek Stanisław Michalczyk był wiernym żołnierzem Marszałka Piłsudskiego .

Za rany odniesione w walce został odznaczony krzyżem Piłsudskiego z mieczami.

Dziadek Władysław Zelenay działał w ruchu oporu i razem ze swoim 17-letnim synem Stefanem Zelenay'em oddali życie za wolną Polskę.

Jestem dumna, że miałam tak dzielnych przodków. Dlatego w naszej ogrodowej kapliczce zapalam dla Nich światełko.

 

 

 

 

PREZYDENT ANDRZEJ DUDA ODZNACZYŁ WETERANÓW WOJENNYCH. „WZRUSZAJĄCY GEST PREZYDENTA”

Prezydent Andrzej Duda odznaczył weteranów wojennych. Wręczając odznaczenia prezydent przypomniał, że niepodległość, tak jak i wolność, nie jest dana raz na zawsze. Najbardziej wzruszające było zdaniem internautów, odznaczenie Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski generała brygady w stanie spoczynku Janusza Brochwicz-Lewińskiego ps. „Gryf”, powstańca warszawskiego i żołnierza Batalionu AK „Parasol”.

 

Fot. Andrzej Duda

 

Prezydent Andrzej Duda uklęknął bowiem przed generałem, gdyż ten poruszał się na wózku. Jak komentują internauci, był to piękne gest i oddanie szacunku pokoleniu, które walczyło za naszą wolność. Poniżej wklejamy tylko niektóre komentarze umieszczone pod transmisją na Facebooku Andrzeja Dudy:

 • Dla mnie szczególnym momentem było odznaczenie Pana Generała w stanie spoczynku, powstańca warszawskiego, człowieka niewątpliwie schorowanego, który podjechał do Pana Prezydenta na wózku inwalidzkim. Pan Prezydent by wręczyć odznaczenie uklęknął przedPanem Generałem by przypiąć mu order. To przyklęknięcie jest w swej wymowie pełne pokory i szacunku nie tylko dla osoby Pana Generała i jego życia ale wobec wydaje mi się wszystkich tych, którzy dali ofiarę swego życia dla Ojczyzny. Cześć Bohaterom!
 • To bylo piękne i wzruszające….musiał Generał czekać tyle lat na odznaczenie i doczekał się-GRATULUJĘ
 • Prezydent klekajac przed Generalem wyrazil swoj najglebszy Szacunek. Wzruszajaca chwila.

„My Polacy, na przestrzeni setek lat naszej historii przekonaliśmy się, jak niepodległość jest ważna, jak czasem łatwo ją utracić, w skutek zapatrzenia i kierowania się partykularnymi interesami zamiast tym, co jest dobrem najwyższym – dobrem Ojczyzny, dobrem naszej wspólnoty, naszego narodu, społeczeństwa” – mówił prezydent.

 

 

WYMOWNE! Prezydent klęczy odznaczając gen. Gryfa, bohatera z Pałacu Michla

 

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Mariusz Max widzi lepiej ...

wtorek, 10 listopada 2015 23:55

 

Ubóstwiam tego gościa ! Ma więcej zdrowego rozsądku niż wszyscy nasi politycy razem  wzięci   : ))))   Jednak to fakt, że z daleka widzimy lepiej :

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

...trochę wiary w cud ...

poniedziałek, 09 listopada 2015 23:48

 

 

 

DSC_0508.jpg

 

Cóż tu pisać ? Wszystko mówią słowa piosenki ...

 

IMG_20151014_183550.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

na razie wystarczy ...

niedziela, 08 listopada 2015 20:13

DSC_2677.jpg

 

Na razie wystarczy, mam nadzieję na parę lat  !... zostawiam za sobą szpital na który czekałam od maja tego roku. Na szczęście jakoś przetrwałam okropne badania i mam przedłużony resurs - jak to mówimy w środowisku lotniczym.   : )))

 

Oddział gastrologii pięknie odnowiony - standardy europejskie, pielęgniarki miłe i życzliwe, lekarze jak zwykle w pędzie nie do zatrzymania - wspomagają się młodymi praktykantami - i tu już gorzej. 

 

Młodzież na praktykach rozświergotana i zadowolona z siebie przemieszcza się od pokoju do pokoju, naszpanowana, napompowana i  wszystkowiedząca. 

Trafiłam niestety na taką właśnie przyszłą gwiazdę medycyny i trochę się z nią ścięłam, bo usiłowała rozmawiać ze mną jak z babuszką z Pcimia ( niczego Pcimowi nie ujmując ).

Więcej powiem, panienka zachowywała się tak jakby to z jej kieszeni finansowane były moje badania - czyli robiła mi łachę. Przywołałam ją więc do porządku i mam nadzieję, że tę lekcję zapamięta.

Wykrochmalona zarozumiała "prawie doktorka" w wieku mojego syna, udająca życzliwość i protekcjonalnie traktująca pacjentów musi się jeszcze wiele nauczyć - bo jeśli nie - to będzie unosić się na szpitalnych korytarzach jak gołębica, na grozę pacjentom ...

( Patrz serial : Nemocnice na krai mesta) 

Swoją drogą i pan doktor również wprawił mnie w osłupienie, argumentując odmowę wykonania (zleconego przez mojego wieloletniego lekarza prowadzącego w Katowicach badania, słowami  cytuję) : " To nie jest badanie obojętne, możemy zrobić pani dziurę w brzuchu" ..... kurczę !  strach się bać ! Takie słowa zdecydowanie wzmacniają moje i tak słabe zaufanie do naszej, polskiej medycyny.

 

IMG_20151105_223758.JPG

 

 

Natomiast najbardziej kochana była pani doktor anestezjolog Barbara Włodarczyk, która pomimo nawału pracy, pomiędzy pacjentami, których znieczulała do zabiegów, założyła mi piękne wkłucie w moje biedne i bardzo trudne żyły.

 

DSC_2667.jpg

 

 

Na łamach mojej szafy chciałabym również podziękować doktorom, Waldemarowi Różańskiemu i Tomaszowi Stelmaszukowi, którzy przeprowadzali moje badania ( i nie zrobili mi dziury w brzuchu )oraz pielęgniarkom z oddziału, które były bardzo profesjonalne,miłe i życzliwe.

 

Dziękuję !    : )))))

 

 

 


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

żyworódka na oknie ... apteka w domu

piątek, 06 listopada 2015 21:00

 

Rozmawiałam dziś z Hanią - moją przyjaciółką , która jest świetnym lekarzem internistą.

Pytała jak moje wyniki badań po szpitalu.

Kiedy powiedziałam, że w moim żołądku znaleziono nadżerki - Hania poleciła mi kurację żyworódką.

Oczywiście zaraz sprawdziłam roślinkę w internecie

 - co znalazłam publikuję w szafie :

 

Żyworódka - panaceum prawie na "wszystko"

50
głosuj
Żyworódka jest nadzwyczajna i nic dziwnego... Powinna zostać jak najszybciej rozpowszechniona i znaleźć miejsce na naszych parapetach w domu i biurze jako środek pierwszej pomocy.

 

Wiecznie zielona, wieloletnia roślina o prostej łodydze dochodzącej do metra wysokości. Liście ma dość grube, soczyste, pięknie (sercowato) ukształtowane i osiągające długość kilkunastu centymetrów. Na ich postrzępionych brzegach wyrastają liczne rozmnóżki z maleńkimi listeczkami i korzonkami, zdolne do szybkiego ukorzeniania (nazwa łac. „Bryophyllum degramonthianum").

             

Surowcem leczniczym są świeże liście i świeże szczyty pędów, z których otrzymuje się sok lub miazgę.

 

Sok zawiera flawonindy, katechiny, witaminę C i mikroelementy: glin, magnez, selen, wapń, potas, krzem, mangan, miedź i inne. Jest stymulatorem biogennym.

Działa bakteriobójczo i wirusobójczo, uodparniająco, pobudza regenerację uszkodzonych tkanek.

Leczy trudno gojące się rany, poparzenia, odleżyny i wrzody, a także zapalenia błony śluzowej, paradontozę i zapalenie spojówek.

Jest stosowana w chirurgii, zwłaszcza przy przeszczepach skórnych. Jej sok lub liście pomagają po chemio- i radioterapii,  wzmacniają serce, poprawiają i regulują układ krążenia.

Żyworódka ma tez właściwości żółciopędne. Okazuje się pomocna w leczeniu niedomagań gruczołu krokowego - prostaty. Poprawia pamięć.

Spirytus żyworódkowy leczy łupież, zapobiega wypadaniu włosów, regeneruje cebulki włosowe.

Jednym słowem żyworódka pierzasta to istne panaceum. Jest nadzwyczajna i nic dziwnego, bo fascynuje od lat.

Powinna zostać jak najszybciej rozpowszechniona i znaleźć swoje miejsce na każdym parapecie w domu i w biurach jako środek pierwszej pomocy.

 Zastosowanie zewnętrzne:  

 • Wszelkie uszkodzenia powierzchowne skóry, głębokie zranienia - cięte, szarpane, blizny pooperacyjne, pęknięcia poporodowe, pęknięcia sutków, itp. - przemywa się(lub przykłada) czystym sokiem z liści albo nalewką spirytusową.
 • Oparzenia skóry wszelkiego rodzaju leczy się tylko świeżym sokiem, przykładając nasączony gazik kilka razy dziennie.
 • Wrzodziki, trądzik, wągry - przeciera się nalewką spirytusową rano i wieczorem.
 • Ropne chroniczne wycieki - rano i na noc przykłada się tampon z waty nasączony nalewką lub świeżym sokiem. Dodatkowo pije się po 20 kropli soku dwa razy dziennie.
 • Długo nie gojące się rany leczy się podobnie jak ropne wycieki, pijąc dodatkowo trzy razy dziennie po 20 kropli wyciągu z kasztanowca.
 • Egzemę leczy się świeżo wyciśniętym sokiem, przecierając chore miejsca kilka razy dziennie. Należy również smarować skórę maścią lub kremem z żyworódki.
 • Łupież - co dwa dni nacierać skórę głowy sokiem lub nalewką.
 • Brodawki - przykładać watkę nasączoną sokiem lub nalewką. Na noc nałożyć opatrunek z soku lub sam liść, bez błonki. Zabiegi powtarzać aż do zniknięcia brodawki.
 • Piegi - przeciera się sokiem lub nalewką aż do wybielenia.
 • Gangrena - na noc przykłada się tampon nasączony sokiem, rano i w południe smaruje się sokiem lub nalewką. Należy pić trzy razy dziennie po 20 kropli soku (nie nalewkę) oraz trzy razy dziennie po 20 kropli z wyciągu kasztanowca.
 • Podobnie postępuje się w chorobie Bűrgera.
 • Reumatyzm - kilka razy dziennie wcierać sok lub nalewkę w bolące miejsce. Należy także pić sok lub nalewkę trzy razy dziennie po 20 kropli. Można również zjadać kawałek liścia odpowiadającego dawce.
 • Zapalenie stawów - dwa razy dziennie przykładać kompres nasączony sokiem lub nalewką.
 • Bóle głowy - czoło i skronie smaruje się sokiem lub nalewką rano i wieczorem. Dwa razy dziennie należy pić po 20 kropli soku lub zjadać liść odpowiadający dawce.  

Zastosowanie wewnętrzne:

 • Katar (wszystkie rodzaje) - zakrapla się po parę kropel soku do nosa kilka razy dziennie. W parę minut po zakropleniu następuje gwałtowne kichanie. Przy chronicznym katarze kuracja może potrwać dłużej.
 • Angina - żuje się wolno kawałek liścia kilka razy dziennie po jedzeniu. Liść powoduje znieczulenie przełyku - nie należy popijać!!! Uczucie odrętwienia mija po kilku minutach.
 • Utrata głosu, chrypka - postępuje się podobnie jak przy anginie, kuracja jednak może potrwać dłużej. W schorzeniach gardła stosuje się preparat z miodu, z soku żyworódki i tłuszczy.
 • Krwawienie z dziąseł - należy wolno żuć liść i trzymać go w ustach przez 15 minut rano i wieczorem. Uczucie odrętwienia mija po kilku minutach.
 • Parodontoza - żuje się liść parę razy dziennie, przytrzymując na zębach. Należy pić trzy razy dziennie po 20 kropli soku przed jedzeniem.
 • Ból zęba - żuć kawałek liścia na bolącym zębie, a jeśli jest ubytek, włożyć tamponik nasączony sokiem. Powtarzać kilkakrotnie.
 • Kaszel - Kilka razy dziennie żuć liść, połykając sok.
 • Grypa - trzy, cztery razy dziennie pić po 20 kropli soku lub nalewki przed jedzeniem.
 • Dychawica oskrzelowa, astma bronchitowa, oskrzelowa, alergiczna, zapalenie oskrzeli trzy razy dziennie pije się po 20-30 kropli soku, lub zjada się liść odpowiedniej wielkości.
 • Zapalenie płuc, ropne zapalenie płuc - pić sok trzy razy dziennie 50-60 kropli lub zjadać odpowiedni kawałek liścia.
 • Zakażenie krwi - pić trzy razy dziennie po 40 kropel soku.
 • Cukrzyca - pić po 20 kropli soku trzy razy dziennie po jedzeniu. Jeszcze lepiej zjadać odpowiednio do dawki soku.
 • Bóle serca - wspomagająco pić trzy razy dziennie po 20 kropli soku przed jedzeniem.
 • Hemoroidy - jak najczęściej przykładać waciki nasączone sokiem (nie nalewką) wciskając płyn do środka. Przed jedzeniem pić sok lub nalewkę trzy razy dziennie po 30 kropli.
 • Żylaki - trzy razy dziennie pić przed jedzeniem 20-40 kropli soku lub nalewki, na noc nacierać nalewką lub sokiem, położyć kompres z nalewką i przykryć ceratką.
 • W chorobach żołądka i jelit (owrzodzenia, nieżyt, katary), wątroby, trzustki oraz w stanach zapalnych nerek należy pić przed jedzeniem trzy razy dziennie po 20 kropli soku lub zjadać liść odpowiadający 20 kroplom.  

Lek z żyworódki jest środkiem antyseptycznym. Jej sok ani liść nie są trujące i nie powodują skutków ubocznych.

Nalewkę do picia sporządza się na czystym spirytusie lub wódce. Do nacierań może być stosowany spirytus salicylowy. Objętość pokrojonego liścia powinna być minimum jak 1:3 płynu.

Jeden z największych autorytetów w dziedzinie zielarstwa, profesor Aleksander Ożarowski w „Wiadomościach zielarskich" (nr.4 z 1991r.)na temat działania i zastosowania żyworódki, napisał tak o żyworódce :
 „Działanie - sok wyciśnięty z liści lub miazga mają wiele cennych właściwości leczniczych, stosuje się je zewnętrznie na skórę lub błony śluzowe."
Bakterio-grzybo-wiruso-bójcze działanie jest skierowane przeciw różnym drobnoustrojom chorobotwórczym występującym u ludzi i zwierząt, a nie powodującym zmian chorobowych.
Badania wykazały niszczące działanie żyworódki na szczepy bakterii ropotwórczych (gronkowce, paciorkowce) i na pałeczki czerwonki, a także na wirusy w hodowlach in vitro.
Eksperymentalnie udowodniono również hamowanie wzrostu niektórych pleśni i drożdży oraz ruchliwości pierwotniaków.

Przeciwzapalnie - następuje hamowanie postępu procesu zapalnego nie tylko wskutek niszczenia bakterii i rozkładu wytwarzanych przez nie toksyn, lecz także zmniejszenia miejscowego przekrwawieni i obrzęku.

Przeciwprzesiękowe - wskutek hamowania wydzielania płynu poprzez uszkodzoną skórę lub błonę śluzową dochodzi do szybszego przejścia procesu zapalnego w fazę zanikającego sączenia.

Regenerujące - następuje przyspieszenie ziarninowania i pokrywania świeżym naskórkiem miejsc uszkodzonych, a więc intensywne gojenie z równoczesnym szybkim oczyszczaniem z ropy i zmartwiałych fragmentów tkanek. Powstałe w miejscu wygojonym blizny stają się mniej wrażliwe na czynniki zewnętrzne i mniej widoczne.

Biostymulacyjne - objawia się zwiększoną ogólną odpornością organizmu wskutek pobudzenia niektórych organizmów immunologicznych oraz większą odpornością skóry na urazy.

Ogólnie można powiedzieć, że Bryophyllum łączy w sobie najważniejsze właściwości liścia aloesu, kwiatów rumianku i alantoliny, ale ponadto ma zdolności oczyszczania ran."

Profesor A.Ożarowski podaje też zastosowanie zewnętrzne żyworódki w niektórych chorobach dermatologicznych, stomatologicznych, ginekologicznych oraz chirurgii. Cytuję za autorem: 
 
Choroby skóry - sok z Bryophyllum stosuje się  w procesach zapalnych, ropnych, nekrorycznych zapaleniach wirusowych przebiegających powierzchniowo i w podskórnej tkance łącznej oraz w błonach śluzowych.W szczególności zaleca się go w żylakowych owrzodzeniach goleni i odleżynach, trudno gojących się ranach, w mało rozległych oparzeniach I i II stopnia, , owrzodzeniach różnego rodzaju, wyprzeniu bakteryjnym, stanach zapalno-wysiękowych i przetokach. Pomocniczo po zabiegach otwartych ropni, zastrzałów oraz w kompleksowym leczeniu różnych postaci róży i opryszczki zwykłej.

Choroby jamy ustnej, gardła i uszu - w zapaleniu jamy ustnej, nawet opryszczkowym, przewlekłym lub nawracającym, w nieżytowym zapaleniu dziąseł, w przyzębicy i jej zapalno-zwyrodnieniowych postaciach, w przewlekłym zapaleniu migdałków, w przewlekłym nieżycie gardła mogącym przejść w suchy nieżyt gardła. Ponadto w zmianach zapalnych i zakaźnych w przewodach słuchowych, pomocniczo w zapaleniu ucha środkowego.

Choroby oczu - przede wszystkim w leczeniu bakteryjnych i wirusowych stanów zapalnych poszczególnych elementów oka (twardówki, tęczówki, naczyniówki i siatkówki), woreczka łzowego, brzegów powiek i spojówek. Równie skutecznie leczy się oparzenia oczu, natomiast bardziej oporne są postępujące powoli procesy zwyrodnieniowe, np. barwnikowe zwyrodnienie siatkówki.

Choroby kobiece - stany zapalne żeńskich narządów płciowych (sromu, pochwy, gruczołu przedsionkowego, szyjki macicy), zapalenie i pęknięcie sutka u karmiących matek, ropne jamy i przetoki poporodowe, nadżerki szyjki macicy.

Zabiegi chirurgiczne - ujemne skutki czynności operacyjnych (np. zainfekowanie i trudno gojące się rany, ropnie i przetoki), długotrwałe stany zapalne i obrzęk blizn po zabiegach chirurgicznych, przeszczepach skóry i oparzeniach."

KILKA  PRZEPISÓW: 

Sok - ściąć zielone łodyżki wraz z liśćmi, umyć, owinąć bibułką i trzymać w lodówce około tygodnia. Zmiażdżyć i wycisnąć sok, który jest już gotowy do użycia. Jeśli do soku dodamy spirytus (1/5 jego objętości), możemy używać tę mieszankę przez cały rok, trzymając w lodówce.

Nalewka spirytusowa (wg. mgr H.Milczarek) - około ¼ szkalnki soku połączyć z 1 szklanką spirytusu (w przypadku nacierań może być salicylowy). Przelać do małych buteleczek.

Mikstura (wg. J.Zawadzkiej) - zalecana przy nieżytach, chrypce i bólu gardła: 1 łyżka masła, 1 łyżka smalcu (najlepiej stopiona słoninka), 1 łyżka miodu. Wszystko dokładnie wymieszać i wolniutko połączyć z 2 łyżkami soku z żyworódki. Stosować 1 łyżeczkę przed jedzeniem rano i kilka razy dziennie w małych porcjach przez okres kilku dni.
Czyniąc to 3 razy w roku przez 10-12 dni chronimy gardło.

Nalewka do picia (wg. J.Zawadzkiej) - stosować czysty spirytus lub wódkę w proporcji 1 część liścia żyworódki i 3 części płynu.

Miodek (wg. J.Zawadzkiej) - stosowany w celu wzmocnienia i uodpornienia organizmu:  1 łyżka miodu i ½ szklanki przegotowanej letniej wody wymieszać i pozostawić przez noc. Rano domieszać 1 łyżkę soku z żyworódki. Pić wiosna i jesienią przez kilka dni na pół godziny przed posiłkiem.

Liść do natychmiastowego użycia (wg. mgr. H. Milczarek) - używając świeżego liścia jako kompresu lub bezpośrednio do przyłożenia na zmienioną chorobowo skórę, należy zdjąć z niego cieniutką błonkę i położyć na skórę. Na to nałożyć ceratkę lub folię, owinąć bandażem.
Zmieniać kompres co 4-5 godzin aż do zagojenia, tzn. ok.3 dni. Skuteczne przy skaleczeniach, kontuzjach, obrzękach i zapaleniu dziąseł.
Krople do oczu, nosa, uszu (wg. J.Zawadzkiej) - zmiażdżyć listek (uprzednio dobrze wypłukany), wycisnąć przez sterylną gazę soki zakroplić po 1 kropli do oczu 2 razy dziennie. Pieczenie szybko ustąpi.
Kroplami można też zakroplić nos, stosując po 2 krople dwa razy dziennie. Ulga nastąpi bardzo szybko, a infekcja minie. Trzeba jednak zakraplać jeszcze przez 3-4 dni.
Przy bólu i szumie w uszach zakroplić 2-3 krople - ból powinien ustąpić natychmiast. Następnie natrzeć okolice uszu i skroni sokiem. Należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.

Spirytus żyworódkowy (wg. mgr H.Milczarek) - około ¼ szklanki soku z żyworódki łączymy z 1 szklanką spirytusu salicylowego, przelewamy do małych buteleczek i smarujemy, wcieramy w skórę oraz włosy wacikiem zwilżonym płynem co 2 dzień wieczorem. Spirytusem żyworódkowym można również dezynfekować małe zranienia i okolice dużych ran (lecz to należy skonsultować z lekarzem) oraz przemywać plecy chorych długo przebywających w łóżku, aby nie nastąpiły odleżyny.

Maść żyworódkowa (wg. mgr H.Milczarek) - około 10dkg świeżego niesolonego smalcu delikatnie roztopić. Gdy jest już ciepławy (nie gorący) dobrze wymieszać 1,5 łyżki soku z żyworódki (przesączonego przez płótno). Można dodać 2-3 krople perfum. Na noc smarować zniszczone, popękane ręce (nałożyć bawełniane rękawiczki), a także popękane, zaatakowane grzybicą stopy, otarcia itp. Maść w małych opakowaniach przechowywać w lodówce na dolnej półce.

Miodek żyworódkowy (wg. mgr H.Milczarek) - gdy roślina ma ponad rok, na ok. -5 dni przed ścięciem nie należy jej podlewać. Po ścięciu umyć pod bieżącą wodą, lekko osuszyć i owiniętą w białe płótno pozostawić w lodówce (w chłodzie) na 5-6 dni. Następnie zemleć, przetrzeć przez sitko i zmieszać z płynnym miodem pszczelim w stosunku 1 część żyworódki na 4 części miodu. W celu poprawy smaku i zapachu można zmielić 1-2 owoce pigwy, dodać soku z cytryny lub nieco cukru waniliowego. Przechowywać w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu.

W chorobach przeziębieniowych, grypie, po operacjach, po chemio- i radioterapii, przy zaćmie, stosować 1-2 łyżeczki 2-4 razy dziennie (w proporcji ½ łyżeczki na godzinę przed posiłkiem). Dzieciom powyżej 7 lat podawać od połowy do jednej łyżeczki 2-3 razy dziennie.

Po 2 miesiącach zrobić przerwę na 3-4 tygodnie. Profilaktycznie stosować 1-2 łyżeczki dziennie. Żyworódka stosowana przez dłuższy czas odmładza i jest bardzo dobrym afrodyzjakiem.

Macerat na zimno (wg. mgr H.Milczarek) - 2 łyżki pociętych drobno liści żyworódki zalewamy 1 szklanką przegotowanej wody o temperaturze pokojowej i pozostawiamy na 12 godzin. Wyciąg zażywamy 3 razy dziennie przed posiłkiem po ½ szklanki przez 8 dni, co bardzo wzmacnia organizm. Można też profilaktycznie zjadać codziennie po 2-3 liście. Zabezpieczy nas to przed infekcjami gardła i wzmocni odporność organizmu.

Uwaga!
1. Liści żyworódki nie należy zgniatać metalowymi sztućcami i używać metalowych naczyń. Można to robić drewnianą łyżką w naczyniu szklanym lub ceramicznym, a także - gdy środek przeznaczony jest do osobistego użytku - własnymi palcami.
2. Lecznicze właściwości posiada jedynie roślina co najmniej jednoroczna.

Informacje zebrane w internecie.   

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

sobota, 28 listopada 2015

Licznik odwiedzin:  164 668  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Niecodzienna codzienność - a w niej kobieta matka, córka, żona, kochanka ... i co kto jeszcze chce. Młoda - ciągle młoda - zawsze młoda do końca jego i do końca świata .... Ewa

 ...

więcej...

Niecodzienna codzienność - a w niej kobieta matka, córka, żona, kochanka ... i co kto jeszcze chce. Młoda - ciągle młoda - zawsze młoda do końca jego i do końca świata .... Ewa

 

do ZLP.jpg

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 164668
Wpisy
 • liczba: 1561
 • komentarze: 1471
Galerie
 • liczba zdjęć: 0
 • komentarze: 0
Bloog istnieje od: 2085 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl